Produkcja Filmowa | Refugium Films

Produkcja Filmowa | Produkcja Telewizyjna 

Produkcja Filmowa

Produkcja Filmowa | Produkcja Telewizyjna 

Refugium Films to również produkcja filmowa i telewizyjna. Na naszym koncie mamy zrealizowanych wiele produkcji filmowych jak choćby Decent. Can Blockchain Change the World?”, “Stoczniowcy. Ludzie z tła”, czy realizowany na zlecenie Telewizji Polskiej serial “Polskie ślady”. Wiele lat pracy w dziennikarstwie, w tym zwłaszcza w dziennikarstwie telewizyjnym, w największej prywatnej stacji informacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej nauczyło nas syntetycznego myślenia, zwięzłości w przekazywaniu treści, a więc wyłuskiwania tego, co w danej historii jest najważniejsze. Przede wszystkim jednak nauczyło nas rozmowy z ludźmi, sztuki prowadzenia wywiadów. W świecie mediów informacyjnych codziennie stykaliśmy się z ludźmi reprezentującymi najróżniejsze środowiska, o różnych osobowościach i wrażliwości. Z każdym z nich trzeba było umieć porozmawiać, uzyskać potrzebną informację, by skutecznie przekazać ją później widzom.

Produkcja filmowa i telewizyjna – wybrane realizacje

„Decent” to film dokumentalny o możliwościach drzemiących w zdecentralizowanych technologiach, o ich potencjale zmiany społeczeństw. Wiemy już, że może szybko zmienić życie poszczególnych osób. Ale czy może pomóc odbudować wyspę zrujnowaną przez kataklizm, pomóc przetrwać uchodźców w obozach, walczyć z handlem ludźmi lub korupcją i uciskiem rządów, wprowadzić lepszą demokrację lub przynieść usługi bankowe ludziom, którzy nigdy nie mieli okazji z nich skorzystać? Rozmawiamy o tym nie tylko z najważniejszymi myślicielami i programistami w tej dziedzinie, ale przede wszystkim z ludźmi, którzy desperacko czekają na odpowiedzi.

Ten film rzeczywiście dotyczy technologii, ale przede wszystkim ludzi, którzy ją rozwijają i tych, którzy jej potrzebują. Wierzymy, że oglądanie i słuchanie tych osób nie tylko pomoże odkryć prawdziwy potencjał blockchain, ale także zapewni wiedzę o tej technologii szerszej publiczności.

Dowiedz się więcej na https://decentdocumentary.com/

Stoczniowcy. Ludzie z tła.

“Stoczniowcy. Ludzie z tła” to film dokumentalny przybliżający historie Stoczni kształtowaną i barwioną przez ludzi, którzy w niej pracowali. Ich historie stanowią istotną część tego, co uważamy za dziedzictwo Stoczni. Dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że niedawno zakończyły się zdjęcia do pełnometrażowego filmu dokumentalnego o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej, uczestnikach przełomowych wydarzeń lat 1970-1980.

Bohaterami filmu “Stoczniowcy. Ludzie z tła” są m.in. Barbara, Urszula, Krystyna, Halina, Stanisław, Marek. Dokument jest wspomnieniem o ich życiu spędzonym w niezwykłym mieście, w niezwykłym miejscu pracy, w niezwykłych czasach. Film oddaje swoim bohaterom również głos w ważnej dyskusji o dziedzictwie niematerialnym terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, bo to m.in. oni są źródłem tego dziedzictwa.

Zapraszamy do współpracy.

Jeżeli szukasz profesjonalnego zespołu filmowego do zrealizowania Twojego zadania, napisz do nas. Oferujemy różne modele współpracy i indywidualne wyceny każdego projektu.Kontakt telefoniczny:  696 444 040