Refugium Films Dom Produkcyjny

Refugium Films to założona w 2018 roku firma specjalizująca się w produkcji filmów dokumentalnych oraz promocyjnych i korporacyjnych z wykorzystaniem stylistyki dokumentalnej.

Firma została założona przez Marka Osiecimskiego, dziennikarza i filmowca, wieloletniego reportera i korespondenta TVN24, laureata Intermedia-globe Silver Award 2018 przyznanej na World Media Festival 2018 w Hamburgu. Jego reportaże telewizyjne nominowane były do prestiżowych nagród dziennikarskich w Polsce, takich jak Grand Press (“Tłumaczki”), czy Camera Obscura (“Proszę, wybacz mi Warszawę!”). Jego reportaż “Boskie łupki” o amerykańskiej dyskusji wokół wydobycia gazu z łupków stał się ważnym przyczynkiem do podjęcia tej dyskusji również w Polsce. Ostatnio wyreżyserował podróżniczą serię dokumentalną pt. Polskie Ślady. Do jego najnowszych filmów należą “Stoczniowcy. Ludzie z tła” o nieznanych bohaterach wydarzeń historycznych na Wybrzeżu. Oprócz historii, interesują go tematy związane z uwikłaniem człowieka w świat technologii. Obecnie produkuje i reżyseruje film dokumentalny o społecznym zastosowaniu technologii blockchain, pt. “Decent. Can Blockhain Change the World?” (​www.decentdocumentary.com​).

Refugium Films stara się przemycać technikę filmowania i prowadzenia historii charakterystyczną dla produkcji dokumentalnych znanych z platformy Netflix, czy HBO. Standardem w filmowaniu jest jakość 4K.

Osiecimski skupił wokół siebie filmowców-pasjonatów, których łączy miłość do filmów dokumentalnych, ale także radość w pracy nad produkcjami komercyjnymi i nadawanie im unikalnej formy.