Filmowanie Dronem | Refugium Films

Filmy z powietrza | Filmowanie z drona | Zdjęcia z drona  

Filmowanie Dronem

Filmy z powietrza | Filmowanie z drona | Zdjęcia z drona  

Refugium Films oferuje usługi profesjonalnych zdjęć z powietrza z użyciem drona. Wykonujemy zarówno zdjęcia statyczne jak i filmowe. Dysponujemy bardzo zaawansowanym technologicznie parkiem dronów, oraz bardzo doświadczonymi operatorami takich urządzeń, z wieloletnim doświadczeniem filmowym oraz telewizyjnym. Nasze drony mogą być wykorzystywane jako wsparcie w naszych produkcjach bądź celowo do dedykowanych filmów z powietrza. Filmowanie z drona to nie tylko doskonały sposób na unikatowe ujęcia w filmie reklamowym czy promocyjnym, ale także możliwość prowadzenia inspekcji technicznych infrastruktury, marketing nieruchomości, livestream wydarzeń masowych oraz wiele innych.

Zdjęcia dronem | Doświadczony zespół operatorów

zdjęcia z drona | filmowanie z powietrza | filmowanie z drona

Pchać historię do przodu 

Filmowanie z drona | Filmowanie z powietrza | Zdjęcia z drona  

rozmowa z dr Sebastianem Strzeleckim, szefem zespołu operatorów w Refugium Films, operatorem obrazu, pilotem drona ze świadectwem kwalifikacji Urzędy Lotnictwa Cywilnego; Wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i stałym współpracownikiem TVN24. (PLUS ZDJĘCIE SEBASTIANA JAK LATA W PORTORYKO)

Co jest dla Ciebie najważniejsze w filmowaniu z powietrza?

Żeby zdjęcia dobrze się wpasowały w te, które robimy na ziemi. Żeby pasowały do narracji. W ogóle najlepiej by było, żeby w końcowym efekcie widz dzieła filmowego miał problem w rozróżnieniu zdjęć lotniczych i tych robionych na ziemi. Jeśli percepcja widza tej różnicy nie wychwyci, to znaczy, że osiągnąłem swój cel. To w ogóle dotyczy filmowania kamerami specjalnymi. Jeśli wszystkie one służą spójnemu opowiedzeniu jakiejś historii, to widz skupi się właśnie na niej. Istnieje taka tendencja, że zdjęcia z drona są wyłącznie po to, żeby osiągnąć tzw. “efekt wow”, najwyższe poziomy na skali spektakularności. A wcale nie do końca o to chodzi. Dron rozszerza możliwości filmowania, daje szerokie plany i jest po prostu jednym z narzędzi, żeby popychać historię do przodu. Szczególnie ważne są dla mnie zdjęcia robione na niskich wysokościach, na których ludzie są już rozróżnialni jako postaci; takie zdjęcia zazwyczaj pozwalają otworzyć lub zamknąć daną scenę. 

Co jest ważniejsze – mistrzowskie latanie, czy filmowanie?

Wszystko jest ważne i wymaga nieustannego ćwiczenia i doskonalenia się w tym. Ale gdybym miał wybierać, która z tych umiejętności jest dla mnie ważniejsza, to bez wahania wybrałbym filmowanie. To w końcu moja podstawowa pasja. No, ale latanie też już zdążyłem pokochać. Oczywiście, życie uczy łączenia tych umiejętności. Przy czym dobrze jest gdy pilot drona/operator kamery ma do pomocy obserwatora, który zwiększa poziom bezpieczeństwa, komfort, efektywność i możliwości filmowania. I tak właśnie jest w Refugium, z czego bardzo się cieszę. 

Filmowanie dronem – wyposażenie

W naszej firmie pracujemy na dronach, które przy odpowiednim użyciu potrafią stworzyć obraz podobny do tego, który nagrywamy na ziemi. Do naszych celów świetnie sprawdza się DJI Mavick Pro w różnych odmianach. Świetny jest też Inspire, nieco większy od Mavicka. Można do niego podpiąć np. kamerę z wymiennymi obiektywami. To daje możliwość zoomowania i redukcji szumów w czerniach. Wtedy można robić zdjęcia bardziej filmowe, w niskim kluczu, z efektem cinematic, na którym bardzo często zależy nam i naszym kontrahentom w produkcjach komercyjnych. W filmowaniu z powietrza, a więc często w bardzo zmiennych warunkach oświetleniowych, gdzie z cienia można bardzo szybko wyjść w pełne słońce, ważne są też filtry ND, które pozwalają zapanować nad migawką. Również dzięki temu można osiągnąć bardziej miękki, filmowy obraz z odpowiednią głębią ostrości. 

Potrzebujesz zdjęć z powietrza? Napisz do nas!

Jeżeli szukasz profesjonalnego zespołu filmowego do zrealizowania Twojego zadania, napisz do nas. Oferujemy różne modele współpracy i indywidualne wyceny każdego projektu. Nie ważne, czy planujesz komercyjny film reklamowy bądź promocyjny, szukasz formatów telewizyjnych i dokumentalnych, albo tylko chciałbys skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia przy produkcji animacji i multimediów.

Jesteśmy otwarci na współprace zarówno z osobami fizycznymi jak i firmami z branży reklamowej, medialnej oraz wszystkich innych.Kontakt telefoniczny:  696 444 040