video marketing produkcja filmowa warszawa

Kto wie, w jak wielkim stopniu ludzkość zawdzięcza właśnie mediom społecznościowym tak długi okres pokojowego współistnienia w skali globalnej. Uświadomienie sobie tej współzależności może ułatwić przypomnienie, że wynalazek Internetu powstał z chęci zabezpieczenia się przed wybuchem jądrowym.

Media społecznościowe, to takie środki masowego przekazu, które wykorzystują nowoczesne technologie i rozbudowane narzędzia służące komunikowaniu się i interakcji między członkami społeczeństwa na niespotykaną dotychczas skalę. Sprawiły one, że całkowicie zmienił się sposób przekazywania informacji, a dostęp do źródeł tych informacji i samej informacji stał się, jak nigdy dotąd powszechny, wspomagając proces demokratyzacji i egalitaryzacji społeczeństw..

Tymczasem Internet sprawia, że rozrastają się różne formy mediów społecznościowych od blogów, networkingu – sieci biznesowych, w których następuje wymiana zasobów, informacji, wzajemnego wsparcia i korzystnych kontaktów biznesowych; forów dyskusyjnych, portali umożliwiających wymianę zdjęć, filmów reklamowych; forów wymiany opinii o produktach, usługach i promocjach wizerunków, myśli, idei i wiedzy; portali umożliwiających wymianę filmów video, przekazów na żywo – live streamingów i explainer video. Media społecznościowe, jak Facebook, czy Twitter, umożliwiają tworzenie grup spłecznościowych połączonych wspólnymi zainteresowaniami, poglądami politycznymi, zainteresowaniami kulturą i sztuką.

Tak wielka obfitość różnych możliwości reklamowania i promowania swoich produktów, skłania producentów i usługodawców do masowego korzystania z mediów społecznościowych, jako efektywnego i stosunkowo taniego nośnika tych treści. Zaś masowość takich form promocji powoduje konieczność wyróżniania się czymś, co przyciągnie uwagę potencjalnego nabywcy. I tu zaczynają odgrywać swoją ważną rolę profesjonalni twórcy filmów reklamowych i innych form promocji, a w tym także Refugium Films.