livestreaming

Relacje na żywo on-line to dla związków wyznaniowych w dobie koronawirusa COVID-19 jedna z niewielu szans by utrzymać łączność z wiernymi. Można to zrobić stosunkowo niewielkim kosztem i to w bardzo dobrej jakości. Taka bezpośrednia łączność i możliwość dotarcia z przekazem prosto do domów członków wspólnoty religijnej być może nie zastąpi ich obecności w świątyni, ale z pewnością daje szansę na podtrzymanie kontaktu księdza, pastora, popa, rabina, czy imama z wiernymi, wspólną modlitwę i dodanie sobie nawzajem otuchy w tych trudnych czasach.

Koronawirus skutecznie ograniczył możliwość uczęszczania na regularne nabożeństwa w świątyniach wszystkich religii. To, że fizyczne gromadzenie się i wyznawanie wiary stało się trudne wcale nie oznacza konieczności zawieszenia posługi. Pod ręką znalazło się narzędzie w postaci streamingu dźwięku i obrazu na żywo. I nie chodzi tu wcale o umieszczenie małych kamerek internetowych w różnych częściach kościoła, ale w pełni profesjonalną realizację na trzy kamery z doskonałą optyką i udźwiękowieniem. Dzięki temu pozostający w swoich domach wierni mogą połączyć się na żywo ze swoim przewodnikiem duchowym, śledzić jego emocje, przeżywać liturgię i w ten sposób pełniej przeżywać ceremonię. Dla duchownych to z kolei szansa na eksplorację nowych dróg szerzenia wiary. Dzięki live streamingowi duchowni i wierni mogą być tak blisko siebie, jak się tylko w tych warunkach da.

Główne korzyści z live streamingu dla duchownych i liderów związków wyznaniowych

  1. Wzmocnienie i powiększenie społeczności wiernych. Poza murami świątyni można dotrzeć ze swoim przekazem dosłownie wszędzie, również do młodszego pokolenia, które jest obeznane w nowych technologiach i może pomóc w odbiorze streamingu swoim starszym domownikom. Nawet w czasach przed pandemią live streaming był świetną metodą na dotarcie z posługą duszpasterską do ludzi chorych, unieruchomionych. To również świetny sposób na podtrzymanie łączności z wiernymi odbywającymi podróże lub pozostającymi na emigracji.
  2. Streaming jest prosty w obsłudze i przystępny cenowo. Nasza firma przygotowała specjalną ofertę dla związków wyznaniowych. 
  3. Zaangażowanie w życie parafii. Live streaming daje szansę na uczestnictwo w życiu parafii poprzez możliwość brania udziału w dyskusji on-line, za pośrednictwem czatu, bramek z komentarzami. To doskonała przestrzeń wymiany doświadczeń, porad, modlitwy, zadawania pytań i odpowiedzi.
  4. Archiwizacja wspomnień. Każda oferowana przez nas transmisja jest archiwizowana, można ją w bardzo łatwy sposób udostępnić na stronie internetowej parafii, tak aby wierni, którzy nie mogli dołączyć do transmisji na żywo mogli prześledzić jej przebieg w dowolnie wybranym czasie. 

Nasi specjaliści poinformują o wszystkich szczegółach przeprowadzenia transmisji na żywo w internecie, a także pomogą w sprawnym zarządzeniu jej retransmisją na stronie internetowej i wszystkich mediach społecznościowych parafii. W razie czego, nieodpłatnie pomożemy w założeniu profili na najpopulniejszych serwisach mediów społecznościowych, takich jak facebook, czy youtube i przystosujemy je do potrzeb live streamingu.