Dla większości ludzi najbardziej wiarygodne jest to, co mogą zobaczyć na własne oczy. I może, dlatego właśnie, lekko parafrazując, w odniesieniu do naszej cyfrowej cywilizacji, można chyba powiedzieć, że na początku był film. Potem był sygnał telewizyjny do przenoszenia ruchomych obrazów aż przyszedł czas na Internet. Wszystkie te epokowe wynalazki powstały zaledwie w ciągu ostatnich 120 lat.

Dobrze jest pamiętać, że najmłodsze z mediów nadających kosmicznego przyspieszenia rozwojowi cywilizacji – zaledwie 50-letni Internet powstał w ponurych czasach, gdy nad światem wisiała groźba atomowej zagłady. Wtedy to ludzie odpowiedzialni za przekazywanie informacji zastanawiając się, co się stanie, gdy wybuch jądrowy zniszczy w jednej chwili całą infrastrukturę temu przekazowi służącą, wymyślili Internet. Logika podpowiada, że przybliżający do siebie ludzi za pomocą błyskawicznego przekazywania informacji Internet już niedługo wywoła kolejny wiekopomny wynalazek. Na razie jednak, kosmiczny wymiar Internetu, daje prawie nieograniczone możliwości przesyłania informacji, co podsuwa ludziom różne, niestety, nie zawsze zgodne z prawem, albo podyktowane ludzkim poczuciem dobra, intencje.

Pozostawiając jednak na boku niechciane i niezgodnie z prawem, przesyłane w Internecie informacje, często określane mianem spam, (czyli w dosłownym tłumaczeniu coś w rodzaju konserwy z paskudnym klopsem mięsnym w środku); lepiej zająć się internetową promocją towarów, usług i wizerunków ludzi te towary produkujących i oferujących usługi od najprostszych po epokowe wynalazki, jak choćby promowanie tego wszystkiego via Internet.

Znamienne jest, że łaciński wyraz „promoveo”, z którego wywodzi się „promocja” oznacza, ni mniej ni więcej, tylko popychanie czegoś wprzód.  Jeśli więc ktoś chce popchnąć naprzód sprzedaż swoich towarów i usług, to musi je wypromować. Stąd już tylko jeden krok do konstatacji, że promowanie to informowanie przez sprzedawców potencjalnych nabywców o walorach swoich towarów i usług oraz zachęcanie ich do kupowania tych, a nie innych produktów.

A skoro sprzedawca już wie, że bez informacji promujących jego produkty trudno mu będzie je sprzedać, to powinien zadbać o najlepszy i najskuteczniejszy nośnik tych informacji.

Reklama w formie filmów udostępnianych w Internecie, to najskuteczniejsza forma promocji towarów, usług i wizerunku określonych podmiotów.

Niezliczona ilość specjalistycznych badań potwierdza niezbicie, że sprzedaż produktów promowanych i reklamowanych w Internecie, w stosunku do bardziej tradycyjnych nośników reklam, jak wszelkie stabilne bilbordy, afisze, ogłoszenia prasowe, czy ulotki, a także rozpowszechniane drogą radiową, czy przez telewizję, jest wielokrotnie większa, gdy nośnikiem reklam jest Internet.

W żadnym razie nie oznacza to jednak, że wystarczy wrzucić reklamę w jakiejkolwiek formie do Internetu i spokojnie czekać na efekt w postaci przyspieszenia sprzedaży swoich produktów. Wrzucenie bez przemyślenia reklamy w oceaniczny bezmiar Internetu, byłoby tym samym, co wyrzucenie jej do śmietnika. Forma reklamy i sposób umieszczenia jej w Internecie decyduje o jej skuteczności.

Bez wątpienia najlepszą formą reklamy w Internecie jest dobrze pomyślany i profesjonalnie wykonany film, który będzie spełniał wszystkie warunki przykucia uwagi milionów internautów do siebie. Każda przeglądarka dostarczy setki przykładów, które filmy reklamowe osiągają wielomilionowe otwarcia, a które przemijają niezauważone.

Tak, więc połączenie trzech najnowszych technik przenoszenia informacji i promowania towarów, usług i wizerunków, czyli filmu, obrazu telewizyjnego i Internetu na pewno może przynieść pożądany efekt w postaci zwielokrotnionej sprzedaży. Jednak połączenie ich w całość najlepiej powierzyć profesjonalistom z Refugium Films.